Reklama
Z lučanského útulku Dášenka putoval na základě rozhodnutí krajské veterinářky šestnáctiletý pes zpátky k majitelce. K pochybení z její strany sice došlo ale ne tak závažnému, aby jí pes nemohl být opět vydán. Na snímku Dagmar Kubištová předává psa do nové

Za poskytnutí azylu týranému psu hnali útulek k výslechu

16.3.2012

Lučany n. N./ Hrádek n. N. – Přechovávali kradenou věc. Provozovatelka útulku pro opuštěná zvířata Dášenka šla na policii podat vysvětlení. Majitelka ovčáka chce vědět, kdo z kotce plného exkrementů psa nenápadně odvezl, uvázal v Lučanech u brány a dopis s fotkami hodil do schránky.

Šestnáctiletý Bertík už kulhající na zadní nohy stářím je zpátky u své chovatelky. Zateplenou boudu za novotou zářícím plotem z neohoblovaných prken postavila na zahradě hned vedle terasy s grilem a bazénem. O návratu psa z útulku do Hrádku nad Nisou rozhodla krajská veterinářka. K pochybení ze strany majitelky sice došlo ale ne tak závažnému, aby jí pes nemohl být opět vydán.

„Dělali jsem na domě novou fasádu, starý kotec nám vadil. Proto jsme psa odstěhovali na zahradu pod domem,“ vysvětlovala Andrea Vinšová svůj postup při předávání zvířete. V provizorních podmínkách byl podle jejích slov rok a rozhodně si nemyslí, že šlo o týrání. „Měl veškerou péči. Když jsme třeba grilovali, byl s námi tady nahoře,“ dodala.

Důvod, proč kotec, ze kterého dosud neznámý člověk psa vzal a podle něj jako týraného odvezl do lučanského útulku, byl plný výkalů, je podle majitelů jednoduchý. Bylo moc sněhu. Více než tato skutečnost je a přátele zajímalo, kdo mohl zvíře zcizit, když přístup k místu je jen přes zahrádkářskou kolonii za uzavřenými bránami.

Odpověď na tuto otázku by chtěla znát i velitelka Městské policie z Hrádku nad Nisou Iva Krňáková. Osud Bertíka tamním strážníkům leží hodně na srdci. Pro psa se s majitelkou vypravili dokonce osobně do Lučan. Civilně oblečeni ale ve služebním voze Městské policie Hrádek nad Nisou. „To je tedy dost nestandardní kombinace,“ poznamenala Dagmar Kubištová z útulku.

Proč je takový zájem, osvětluje diskuse na sociální síti, kde se na stranu majitelky psa staví její nadřízený. Místostarosta z Hrádku Josef Horinka: „… Pochybila při přechodném ubytování pejska… na stranu těch, kteří volají po dalším potrestání se nepřidám…“

Patovou situaci, kdy majitelka chtěla psa zpět a Dagmar Kubištová jej odmítala vydat, rozřešila krajská veterinářka MVDr. Zuzana Kudrnáčová. V momentě, kdy se vypravila na místo a starý kotec už nenašla, rozhodla o navrácení psa. Veškeré důkazy zůstaly už pouze na CD s fotografiemi. „Na zahradě to bylo opravdu jen provizorní řešení,“ trvá na svém Vinšová a současně přiznává, že je jí medializace případu nepříjemná.

Že je už kotec pouze nový ale neznamená, že nějaké důkazy přece jen neexistují. Má je ošetřující veterinář MVDr. Jaromír Baudyš, který začal Bertíka okamžitě po příchodu do útulku léčit. Zánět močového měchýře, proleženiny a hnisající místa v tříslech a u genitálií. Na léčbu nasadil veterinář antibiotika.

Výpis z Baudyšovy lékařské dokumentace dává krajské veterinářce dostatečné argumenty ke sledování případu. Může pokutovat majitelku psa, že zanedbala chov.

„I my nejen jako útulek, ale především jako Liga na ochranu zvířat budeme kauzu sledovat,“ potvrdila její předsedkyně Dagmar Holanová. Kontrola stavu tedy bude mířit k Bertíkovi hned z několika stran.

Zda se podaří policii vypátrat, kdo se postavil do role samozvaného zachránce Bertíka, nelze vůbec předjímat. Kubištová sice popsala všechny události související s nálezem psa, kterého našla uvázaného přede dvěma týdny u brány, ale konkrétní osobu neviděla. Stejně tak mizivé informace jsou z místa jeho původního pobytu. Kotce v zahradách, které jsou v tuto roční dobu téměř opuštěny.

Týraného psa ukradli. Nechtěli, aby dál trpě l- čtete ZDE

Autor: Lenka Klimentová

sdílej článek:

DISKUSE

smutný osud pejska z hrádku

Zapomněl jsem, že ten příspěvek se jmenuje Tak co lidi. původně se týkal Holešovské výzvy a nakonec to vyústilo v příspěvky týkající se smutného osudu pejska.

smutný osud pejska z Hrádku

Najeďte si na Neoficíální fórum Hrádek nad Nisou a tam si přečtěte příspěvek majitelky Andreji Vinšové. Jsem zvědav na vaše názory v této diskusi. Asi by se k tomu měla vyjádřit taky paní veterinářka, která pejska svěřila této "milující majitelce" (nemajitelce). Je to opravdu k pláči.

pro Ninu

Nechápu, že mohla paní veterinářka pejska vydat takovému nemajitelce, jak bylo psáno v diskusi od Toma Jabloneckého i libereckého deníku: že to nebyla majitelka, že ho měla jenom od léta v péči.Je to alarmující a ve všem s Vámi paní Nino souhlasím. V Hrádku funguje neoficiální fórum, když tam ovšem na toto téma napíšete příspěvek, tak je okamžitě smazán. Neoficiální fórum a pokud budete na toto téma chtít napsat příspěvek, tak se musíte podepsat a kde je neoficiální fórum. Všechny lékařské nálezy včetně léčby byly v tomto fóru dementovány paní Andreou Vinšovou. Prý se nezakládají na pravdě a prý existuje lékařská zpráva o tom, že pes je zdráv. Že žádné proleženiny ani hnisající místa nemá a žádná antibiotika mu předepsána nebyla. Tak co Vy na to?

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Soutěž Jablonecký voříšek 2015 na Letní scéně jabloneckého Eurourocentra.

O Jabloneckého voříška soutěžili i přespolní


Veverka - ilustrační snímek

Veverčí mládě připlavalo, už je v záchranné stanici


HLAVNÍ ZPRÁVY

Hepatitidě typu A můžete účinně předejít očkováním. O předpis a podání vakcíny požádejte svého praktického lékaře.

Dejte si pozor, v Jablonci je žloutenka


MIG 21 jezdí do Woka pravidelně vždy na podzim. Letos měli beznadějně vyprodáno. Na někoho se nedostalo.

REPORT: Mig 21 ve Woku přiletěly na pódium bílé spoďáry


Vodojem po rekonstrukci

I drobné památky vstávají z ruin


Benedict Cumberbatch jako Sherlock Holmes.

Být či nebýt... Hamlet v kině

Reklama