Reklama

Horolezkyně Sylva Kysilková zemřela

22.2.2013

Litoměřice – Horolezecký svět přišel o výraznou osobnost. 
V úterý v 81 letech zemřela Litoměřičanka Sylva Kysilková, výtečná československá horolezkyně, která uskutečnila především v 60. a 70. letech minulého století několik zásadních expedic.

Do dějin horolezectví se zapsala absolvováním mnoha obtížných výstupů v Alpách. Například v roce 1966 prostoupila severní stěnou Matterhornu.

V roce 1976 spolu s dalšími třemi Čechy Sylva Kysilková vytvořila v severní stěně Eigeru novou cestu nazvanou Československý pilíř. Na svém kontě má i řadu náročných výstupů jak ve Vysokých Tatrách, tak i výstupů na české a německé pískovcové věže.

Své zálibě se věnovala i v pokročilém věku. Například 
u příležitosti svých osmdesátých narozenin se vydala na Milešovku. Spolu se svým jezevčíkem Lesanem tehdy zdolala cestu z Bílky na vrchol královny Českého Středohoří za 45 minut!

Při vyhlášení Sportovců roku 2008 byla Sylva Kysilková v litoměřickém domě kultury oceněna za její celoživotní přínos sportu.

Tato velká osobnost československého horolezectví zemřela po těžké nemoci v Litoměřicích, kde prožila většinu svého života. Poslední rozloučení proběhne v sobotu 
23. února ve 11 hodin v litoměřické obřadní síni.

Autor: Michal Závada

sdílej článek:

DISKUSE

Re: Tapkin

Tak zrušíme školní docházku, ne? A jakou úžasnou myšlenku Tapkin prezentoval?

Re: Tapkin

y...i... tady není klub přátel českého pravopisu!!!!!Jde o myšlenku.

Re: Z Bílky na vrchol za 45minut

Nesmíš to brát podle sebe, ty reprezentace:))))

HLAVNÍ ZPRÁVY

Pietní akce k uctění mezinárodního Dne památky obětí holocaustu v Terezíně

FOTO: Památku holocaustu uctili přeživší i děti


Pietní akce k uctění mezinárodního Dne památky obětí holocaustu v Terezíně

Bezpečnostní opatření: Prohledávali
i limuzíny 
s politiky


Zhruba patnáctka lidí se v úterý v poledne sešla na Národním hřbitově v Terezíně, aby uctila památku romských obětí holocaustu. Mezi účastníky poklidného pietního shromáždění byli i sami Romové.

FOTO: V Terezíně uctili památku romských obětí holocaustu


Okresní soud v Litoměřicích začal 27. ledna projednávat kauzu podnikatele Vladislava Větrovce a bývalého konkurzního správce Josefa Vavřičky (na snímku), kteří měli ze dvou severočeských firem vytunelovat více než 39 milionů korun.

Kauza: Vavřičku k soudu předvedli policisté

Reklama